Sinun on kirjauduttava sisään tai rekisteröidyttävä saadaksesi ilmoituksia kun uusia kursseja on saatavilla tässä kurssikategoriassa.
Agilityn valmennusryhmät
Valmennusryhmät ovat tarkoitettu möllitason koirakoista aina 3-luokkalaisiin asti. Möllitasoisella voi esteosaamisessa tai suorituksessa olla vielä puutteita joita pitää vahvistaa, esimerkiksi kontakteilla tai kepeillä. Kisavalmis hallitsee jo kaikki esteet ja olisi valmis tai lähes valmis starttaamaan kisoissa.
SYKSYN 2026 VALMENNUSRYHMÄT!
Syyskausi starttaa 6.7.2026. ja jatkuu aina joulukuun 20. päivään saakka! Sunnuntain ryhmillä poikkeuksia treeneissä.
Haku ryhmiin loppuu toukokuun 30. päivä, uudet ryhmät jaetaan kesäkuun ensimmäisellä viikolla.
Kauteen sisältyy 3 treenikertaa koiran fysiikkaharjoituksia. Fysiikkaharjoituksilla on tarkoitus katsoa koiran kropan tilanne, antaa kotiläksyiksi harjoitteita tukemaan lajia sekä ehkäistä vammojen syntymistä, parantaa liikkuvuutta ja lisätä kehotietoisuutta.
Fysiikkatreenit toteutetaan heinä-, syys- ja joulukuussa. Näinä viikkoina ei siis ole rata-/agilitytreeniä. Kerrat toteutetaan niin, että kyseisellä viikolla ei ole kisoja.
Valmennuspaikoissa irtisanomisaika on 1kk. Valmennusryhmäläisillä on mahdollisuus ostaa kk kortti halliin hintaan 20€/kk.
Valmennusryhmiä tulee maanantaista tiistaihin klo 10-22 sekä sunnuntaille 14-22.
Tällä hetkellä valmennuksessa olevilla on etuoikeus ryhmiin pääsyssä
Ilmoittautuminen ryhmäpaikalle on sitova. Kuukauden irtisanomisaika. Estyessäsi voit myydä paikkasi tai kysyä vaihtoa muilta.
Kursseilla radat ja tehtävät ovat valmiina heti tunnin alussa. Agilityn ratapiirrokset jaetaan hyvissä ajoin ja niitä löytyy myös tulostettuna hallilta.
Tällä hetkellä ei alkavia kursseja. Klikkaa otsikossa olevaa kirjanmerkkiä tilataksesi ilmoitukset kun uusia kursseja on saatavilla.